O mnie

Excel dla księgowych - Excel szkolenia

Witaj, nazywam się Michał Sikorski.

Na co dzień pokazuję księgowym (i nie tylko) jak można pracować mądrzej, oszczędzać czas i zadbać o własną karierę zawodową rozwijając excelowe umiejętności.

Jestem specem od Excela. Pracuję z nim od prawie 15 lat!

Z zawodu jestem księgowym. Ostatnie 8 lat mojej pracy zawodowej jest związane z dynamicznie rozwijającym się centrum finansowym działającym w branży automotive.

Podobnie jak zdecydowana większość osób, pracę zaczynałem od stanowiska młodszego księgowego. Kolejne awanse zawodowe w dużej mierze zawdzięczam rozwijaniu mojej excelowej wiedzy i poszukiwaniu efektywnych sposobów wykonywania zadań. Obecnie, jako menedżer odpowiedzialny za optymalizację procesów, wdrażam metodologię Lean oraz szeroko pojętą automatyzację.

Zanim jednak doszedłem do tego miejsca, moje początki były skromne.

Pomagałem koleżankom i kolegom w pisaniu formuł, konstruowaniu tabel przestawnych i pokazywałem co można jeszcze zrobić w Excelu. Następnie wykorzystując język VBA zacząłem budować rozwiązania ułatwiające i automatyzujące pracę kilkudziesięciu osób. Każdy zrealizowany projekt pozwalał na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, a jak wiadomo czas to pieniądz.

Po uzyskaniu certyfikatu Microsoft Office Specialist Excel 2010 Expert zdecydowałem się na prowadzenie szkoleń podczas których nie tylko dzielę się wiedzą, ale również pokazuję różne metody osiągnięcia zamierzonych efektów.

W 2015 roku założyłem blog Excel Po Godzinach, na którym zacząłem publikować porady i wskazówki jak „wycisnąć” z Excela to co najlepsze.

Ostatnie dwa i pół roku spędziłem na pisaniu artykułów, prowadzeniu szkoleń stacjonarnych, konsultacji indywidualnych, pisaniu makr i odpowiadaniu na ciekawe pytania osób odwiedzających mój blog.

Stworzyłem również dwa kursy online: Tabele przestawne dla spragnionych sukcesu! oraz Formatowanie warunkowe.

Teraz rozpoczynam kolejny etap mojej excelowej przygody przekształcając obecny blog w Excel dla księgowych.

Excel dla księgowych - Excel szkolenia

Excel dla księgowych jest przeznaczony głównie dla osób z działów księgowości, kadrowo-płacowych i sekretariatów, które chcą pracować mądrzej, oszczędzać czas i zadbać o swoją karierę zawodową.

Excel dla księgowych

Co dokładnie znajdziesz na blogu?

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Na blogu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania związane z pracą w arkuszu kalkulacyjnym.

Konkretna wiedza

Konkretna wiedza

Na blogu usystematyzujesz posiadaną już wiedzę oraz uzupełnisz brakujące wiadomości.

Efektywna praca

Efektywna praca

Na blogu poznasz nowe techniki pozwalające pracować efektywniej.

Excel dla księgowych - Excel szkolenia

Stop!

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach znajomość Excela to absolutne must have, a w wielu przypadkach to Twój klucz do sukcesu?

Decydując się na systematyczne rozwijanie swoich excelowych umiejętności staniesz się bardziej wydajny, wyróżnisz się z tłumu i zwiększysz szanse na lepszą pracę i wyższe zarobki!

Dlatego zachęcam Cię do regularnego zaglądania na blog. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach, to wypełnij poniższy formularz. Obiecuję wysyłać Ci tylko użyteczne informacje.

Ucz się Excela ze mną, oszczędzaj czas i spełniaj się zawodowo!

Przejdź do bloga

Co o mnie mówią

Polecam wszystkim kursy Excela prowadzone przez Michała Sikorskiego. Zapisując się na szkolenie z Excela dla księgowych byłam, jak to się mówi 'zielona'. Potrafiłam coś policzyć, użyć kilku funkcji i to wszystko. Po odbytym kursie u Michała jestem w stanie zdziałać naprawdę dużo! Praca z olbrzymią ilością danych już nie straszy, a raczej sprawia przyjemność. Zajęcia odbywały się w miłej, przyjaznej atmosferze. Osoby, które zapisały się kurs były na różnym poziomie umiejętności, jednak to czego uczył nas Michał każdy przyswajał równie szybko. Jeśli pojawią się kolejne kursy z Excela przydatne w księgowości z pewnością zapiszę się ponownie.- Natalia Gałkowska, Częstochowa
Szkolenie prowadzone przez Michała w pełni spełniło moje oczekiwania. Pełen profesjonalizm, łatwość w przekazywaniu wiedzy, bezproblematyczne ustalanie terminów spotkań, to tylko niektóre cechy, które sprawiają, że każdemu polecam współpracę z Michałem. Używając szkolnej skali ocen: 6. Choć myślę, że powinnam dodać jeszcze '+' za rozbudzenie zainteresowania tematyką, która do tej pory kojarzyła mi się, prawie tak samo jak fizyka kwantowa. 😉- Wioletta Wrona, Częstochowa
Program szkolenia był idealnie dopasowany do moich potrzeb. Wysoko oceniam zarówno treść szkolenia jak i profesjonalizm, wiedzę i kompetencje trenera. Teoretyczny i praktyczny charakter zajęć pozwolił mi w jasny i zrozumiały sposób przyswoić nieznane dotąd zagadnienia. W związku z tym rekomenduję Michała jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie wsparcia i szkoleń z Microsoft Excel.- Tomasz Binek, Częstochowa

Podaj swój adres e-mail oraz imię, a otrzymasz ode mnie darmowy przewodnik po skrótach klawiaturowych oraz powiadomienia o nowych artykułach, dzięki którym zwiększysz swoją wiedzę o Excelu.

Formularz został przesłany!